پریو

۲۱ مرداد ۱۳۹۱

 

۱- جرم گیری فواید و پی آمدهای آن

متأسفانه اطلاعات غلط دندانپزشکی که بیشتر دهان به دهان چرخیده و بیماران به آن استناد می کنند در مورد جرم گیری نیز وجود دارد اینکه هنگام جرم گیری دندانها تراشیده می شوند شاید به دلیل ایجاد حساسیت پس از عمل جرم گیری بوده که کاملاً هم طبیعی است این حساسیت موقتی بوده و در طی ۷ تا ۱۰ روز کاملاً از بین می رود مگر آنکه بیمار دارای مشکل پوسیدگی دندانی در ناحیه ای باشد . فاصله انجام جرم گیری در افراد مختلف متفاوت بوده و بین ۶ تا ۵/۱ سال یکبار برای بیمار لازم میشود .

۲- بیماریهای لثه ( پریو )

عبارت ساده و عامیانه پیوره که در بین بیماران کاربرد پیدا کرده است عبارت است از عفونت شدید بافت های اطراف دندان .اصطلاح علمی بیماریهای لثه بیماریهای پریو میباشد. به زبان ساده بیماری پریو به این صورت ایجاد می شود:بین لثه و دندان شیار باریکی وجود دارد ، باقی ماندن میکرو بها در این شیار سبب خوردن لثه و از بین رفتن اتصال لثه به دندان می شود سپس میکرو بها به استخوان دسترسی پیدا کرده و استخوان را از بین می برند به این ترتیب بافت های اطراف دندان از بین می روند.

فاکتورهای تشدید کننده ی بروز بیما ریهای پریو دنتال:

محصولات تنباکو ، بیماریهای سیستمیک مانند دیابت ، برخی دارو ها ، برخی بریج ها و روکش ها که کاملاً سرجایشان نمینشینند ، پر کردگی های نامناسب ، حاملگی در خانم ها بهترین راه کاهش سرعت بیماری های پریو دنتال و یا برخی موارد ریشه کنی آن بهداشت می باشد.

علایم بیماری پریو دنتال : لثه هنگام مسواک زدن خون می آید ، لثه ی متورم ، قرمز و حساس ، لثه از دندان جدا می شود بوی بد دهان که از بین نمی رود ، وجود چرک بین دندان و لثه و لقی دندان

۳- جر احی لثه زیبایی

در مواردی استفاده می شود که در طی آن طول تاج دندان بیماررا با عمل جراحی افزایش می دهند

قبل از جراحی

بعد از جراحی بدون روکش

بعد از جراحی با روکشهای موقت

 

Share

دیدگاهی بنویسید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.