مسواک خمیر دندان نخ دندان مسواک بین دندانی دهانشویه ها

۲۱ مرداد ۱۳۹۱

 

ویژگیهای مسواک خوب
۱-رشته های مسواک باید نرم و متوسط باشد. مسواک های زبر به لثه و دندانها آسیب می رساند.
۲-اندازه سر مسواک باید متناسب با دهان فرد باشد و همچنین لازم است مسواک کودکان کوچکتر از بزرگسالان باشد. مسواک به طول دو سانتیمتر برای کودکان مناسب است.
۳-مدتی که باید از یک مسواک استفاده شود، بستگی به میزان تمیزی، محکمی و فرم رشته های مسواک دارد. تا وقتی که رشته های مسواک تمیز، محکم و صاف است. می توان از آن استفاده کرد. اگر فردی طور مرتب و با دقت مسواک کند، معمولاً عمر مسواک او سه ماه است.

چرا مسواک نرم توصیه می شود؟

عامل ایجاد کننده بیماریهای لثه و دندان، لایه بیرنگ و چسبنده ای است که شامل میکروبها در زمینه ای از بزاق و مواد غذایی بوده که به سطح دندان می چسبد و پلاک میکروبی نامیده می شود. پلاک با کشیدن ناخن بر روی دندان به زیر آن جمع شده و دیده می شود. هدف از مسواک زدن، تمیز کردن دندانها از باقیمانده مواد غذایی و برداشتن پلاک میکروبی بوده که با استفاده از مسواک نرم میتوان این کار را انجام داد.

چرا نباید از مسواک زبر استفاده کرد؟

علیرغم تصور مردم جرم رسوب یافته بر دندانها، با عمل مسواک زدن برطرف نمی گردد و نیاز به کمک دندانپزشک و استفاده از وسایلی چون قلم و دستگاه جرم گیری دارد. استفاده از مسواک های زبر و خشن و یا خمیر دندانهای ساینده علاوه بر اینکه باعث تحلیل لثه شده، سبب ایجاد سائیدگی و خراشیدگیهایی بر روی دندانها شده و استعداد گیر پلاک میکروبی و همچنین ریسک ایجاد پوسیدگی را بالا می برد.

روش صحیح مسواک زدن:

اغلب مردم مسواک را به صورت به صورت رفت و برگشتی در سطوح طرفی دندانها حرکت می دهند که اشتباه است  زیرا در دراز مدت باعث سایش دندان در مجاور لثه میشود و در ضمن بدلیل پریدن موهای مسواک از روی بر جستگی یک دندان بر روی برجستگی دندان مجاور عملا بین دندانها خوب تمیز نمیشود.قبلا پیشنهاد می کردند که به جای اینکه حرکت رفت و برگشت به سمت جلو و عقب حرکت مسواک به صورت بالا و پائینی باشد . یعنی مسواک را از سمت لثه به طرف بالا حرکت داده و مسواک بزنیم. این نوع مسواک زدن اگر از روش قبل بهتر است ولی جوابگوی نیاز ما نخواهد بود. علت هم این است که باز هم شیار بین لثه و دندان تمیز نخواهدشد.روش صحیح مسواک زدن این است که مسواک را با یک زاویه ۴۵ درجه نسبت به محور طولی دندان بر روی شیار لثه و دندان قرار میدهیم و کمی به سمت پایین فشار می دهیم تا پرز های مسواک بین لثه و دندان و همچنین بین دندانها فرو رود بعد با یک حرکت لرزشی با دامنه کم مسواک را حرکت می دهیم. این حرکت لرزشی محدود باید سه چهار دفعه تکرار شود تا سطوح دندان تمیز شود. برای سطوح داخلی دندان ها نیز به همین طریق عمل می کنیم. برای دندانهایی که در قوس قرار دارند باید با مانور مناسب و چرخاندن مسواک دسترسی به سطوح دندان را فراهم سازیم به طوری که هر چه از ناحیه دندانهای عقب فک به سمت جلو پیش میرویم جهت مسواک را هم تغییر میدهیم.اگر سرمسواک پشت دندانهای جلو جا نگرفت از از پرز های جلوئی مسواک برای تمیز کردن استفاده می کنیم

چند نکته درمورد مسواک زدن

نقاطی که بایستی توجه بیشتری به آنها کرد عبارتند از:
۱- ناحیه دندان عقل را معمولا به علت حالت تهوئی که به شخص دست میدهد کمتر مسواک میزنند. و به این علت است که دندانهای عقل با اینکه دیرتر از همه دندانها در می آید زودتر از بقیه میپوسد
۲- قسمت هائی که در قوس فکی قرار دارد بخصوص از قسمت داخل به خاطر اینکه مانور دادن مسواک در این نواحی سخت میباشد.
۳- سطح روی زبان که حتما باید مسواک کشیده شود که بی توجهی میشود و لای پرزهای زبان نیز باید تمیز گردد که طول مدت مسواک زدن صحیح حدود ۵ دقیقه میباشد.
نکته:پس از مسواک زدن، مسواک خیس را در جعبه یا محیط سر بسته قرار ندهید زیرا موجب رشد میکروب ها خواهد شد.

خمیردندان:

بطو ر کلی می توان خمیر دندان فرآورده ای است که برای تمیز کردن سطوح دندان از باقیمانده های مواد غذایی و سایر مواد چسبنده به آنها ، براق و سفید کردن مینای دندان ، کاستن بوی دهان ، حفظ لثه ها و  دندانها همچنین تازگی در دهان بکار میرود .خصوصیات یک خمیر دندان خوب:

۱-دارای قدرت پاک کنندگی مناسب بوده و هیچ گونه آسیبی برای مینای دندان ، لثه ، لایه های مخاطی و یا دهان ایجاد ننموده و با پوست و مخاط دهان سازگار باشد.
۲-دارای بافت نرم و یکنواخت بوده در اثر فشار معمولی و در دمای اتاق به راحتی از تیوپ خارج شده و بر روی مسواک پخش شود.
۳-دارای بسته بندی مناسب و سالم باشد.
۴-در مدت زمان مصرف از لحاظ فیزیکی . شیمیایی پایدار بوده و تغییری در شکل ظاهر ی آن پدیدار نگرد.

انواع خمیر دندان ها :خمیر دندان ها از لحاظ شکل ظاهری فرآورده می توانند به اشکال مختلفی مانند انواع ژله ای ، مایع ، خمیری و غیره وجود داشته باشند . امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلف خمیر دندان  از لحاظ فرمولاسیون و کارایی در بازار موجود است که به چند مورد از آنها در ذیل اشاره می گردد .۱-خمیر دندان ضد پوسیدگی :  (Anti Caries  Toothpaste  ) در این خمیر دندان ها از ترکیبات فلوراید به عنوان ماده ضد پوسیدگی استفاده می شود این ماده با اضافه شدن به مینای دندان باعث استحکام دندان ها ، کند یا متوقف شدن فرآیند پوسیدگی دندان ها و افزایش مقاومت آنها در برابر مواد تولید شده از باکتری مضر درون دهان می گردند .۲-خمیر دندان های ضد جرم  : ( Ant tartar Toothpaste ) در این نوع دندان ها که بهتر است آن  را خمیر دندان مخصوص پیشگیری از تشکیل جرم نامیده می شود  از موادی ( مانند انواع پیروفسفاتها ) استفاده می شود که قادر هستند فرآیند تشکیل رسوبات و چسبیدن آنها بر روی دندان ها کندتر نماید .۳- خمیر دندان ضد پلاک : ( Ant plaque Toothpaste)در این نوع خمیر دندان ها از مواد ضد میکروبی ( مانند تری کلوزان ) به منظور به تاخیر انداختن ایجاد پلاک استفاده می گردد .

۴- خمیر دندان ضد حساسیت : ( for  sensitivity   ( Toothpaste در بعضی از افراد دندانهای حساس وجود دارد که با خوردن غذاهای شیرین یا ترش و یا مواد سرد و گرم احساس درد ایجاد می شود این نوع خمیر دندانها این حساسیت را کاهش می دهد .

۵-خمیر دندان بچه : این نوع خمیر دندان ها مناسب  استفاده کودکان بوده که دارای فرمولاسیون خاص و واجد ویژگیهای ظاهری باید در دمای ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتی گراد ( جای خشک و خنک و  دوراز نور مستقیم  آفتاب ) نگه داری شود .

توصیه ها:

۱- بعد از هر بار  استفاده از خمیر دندان حتماً  در آن ر ا بسته تا مانع خشک شدن و آلودگی فرآورده گردد .

۲- بعد از هر وعده غذایی با کمک مسواک و خمیر دندان مناسب و به میزان کافی دندانها را تمیز شود .

۳-کودکان باید روش صحیح استفاده از خمیر دندان را فرا گرفته و به نحوی که بعد از استفاده آن را از دهان خود بیرون بریزند تا بلعیدن آن به حداقل برسد .

۴-در کودکان به منظور پیشگیری از عوارض نامطلوب حتماً از خمیر دندان مخصوص این گروه سنی استفاده گردد .

۵-به منظور دستیابی نتایج بهتر در استفاده از خمیر دندان  هایی مانند ضد جرم ، ضد پلاک ،ضد حساسیت و غیره با دندانپزشک مشوت نمایید .

۶-در هنگام مصرف خمیر دندان به اطلاعات مندرج در روی فرآورده و چگونگی مصرف صحیح آن توجه نمایید و از بلعیدن خمیر دندان خودداری نمائید

تذکر :

سیگار و دخانیات باعث افزایش بروز ژنژیویت و پوسیدگی دندان می گردد . همچنین باعث بوی بد دهان و زرد شدن دندان ها می شود

نخ دندان

سطوح بین دندانی به هیچ وجه با مسواک تمیز نمی شود تنها با استفاده از نخ دندان می توان این سطوح را تمیز کرد .
نخ دندان :
نخ ابریشمی مخصوصی است که باید آنرا از داروخانه تهیه نمود .برای استفاده درست از نخ دندان باید یک تکه به اندازه تقریبی ۲۰ الی ۳۰ سانتیمتر بریده اید در هر دو دست دور انگشت وسط بپیچید . مانند شکل زیر:

 

سه انگشت آخر را ببندید و دو دست را از هم دور کنید تا نخ محکم کشیده شود . به این ترتیب انگشت نشانه و شست هر دو آزاد می مانند و قدرت بالایی به شما می دهد . مانند شکل زیر:

 

قطعه ای از نخ دندان به طول ۲ الی ۵/۲ سانتیمتر بین انگشتان شست واشاره دست نگهدارید مانند شکل زیر:

 

 

برای وارد کردن نخ بین دندان های فک پایین از دو انگشت اشاره و بین دندان های فک بالا از دو انگشت شست یا یک شست و یک انگشت اشاره استفاده کنید . مانند شکل زیر:

 

نخ را با حرکتی شبیه اره کشیدن به آرامی به فضای بین دندانها وارد کنید . مراقب باشید فشار نخ ، لثه را زخمی نکند .پس از اینکه نخ را وارد فضای بین دندانی کردید ابتدا نخ را به سطح کناری دندان جلویی تکیه داده و با ملایمت به زیر لبه لثه برده و آن را به دیواره دندان چسباند و چندبار به طرف بالا و پائین حرکت دهید . به آرامی این عمل را انجام دهید تا به لثه مجاور دندان آسیب نرساند . مانندشکل زیر:

سپس قسمت تمیز نخ را درهمان محل به سطح کناری دندان پشتی بچسبانید و همین کار را تکرار کنید . بعد از آن نخ را از لای دندان ها خارج کنید .آن قسمت از نخ را که برای این دندانها استفاده کرده اید جابجا کنید و نخ کشیدن دندان بعدی را شروع کنید . این کار را برای تمام سطوح بین دندانها تکرار کنید …
* بهتر است روزی دوبار (شبها قبل از خواب و صبحها بعد از صبحانه ) از نخ دندان و مسواک استفاده کنید . اگر هنگام مسواک زدن نخ کشیدن دندانها ، درد و خونریزی وجود داشت جای نگرانی نیست . در اکثر مواقع با ادامه اینکار و برطرف شدن التهاب لثه ، درد و خونریزی هم از بین می رود . اگر پس از یک هفته علائم برطرف نشد حتماً بایستی بیماربه دندانپزشک مراجعه کند.
* در صورتی که استفاده از نخ دندان همراه با رشته رشته شدن نخ و یا منجر به پاره شدن نخ دندان گردد ،  مشکلی که ممکن است باعث این مسئله شود اول پوسیدگی بین دو دندان دوم وجود جرم در آن ناحیه سوم پرکردگی نامناسب  خواهد بود که در هر سه صورت باید به دندانپزشک مراجعه و نسبت به رفع مشکل اقدام نمائید.بهترین موقع استفاده از نخ دندان در بین مسواک زدن خواهد بود به این صورت که وقتی مسواک زدن را شروع کردیم و خمیر دندان بخوبی کف کرده …. مسواک زدن را موقتا کنار می گذاریم و نخ دندان را بدست می گیریم و بعد از استفاده از نخ دندان دوباره مسواک زدن را ادامه می دهیم ….. این بهترین روش است . اما اگر حوصله چنین کاری را ندارید ترجیحاً بهتر است قبل از مسواک زدن اول با نخ دندان لای دندانها را خوب تمیز کنید بعد مسواک بزنید.

نکته مهم :

به جای نخ دندان برای تمیز کردن سطوح بین دندانها از هیچ نوع نخ دیگر یا وسایل سخت و نوک تیز مثل سنجاق و خلال دندان استفاده نکنید .چون خلال دندان وسیله ایست که به آسانی به لثه آسیب می رساند و استفاده از آن  به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مسواک بین دندانی

معمولا مسواکهای بین دندانی برای تمیز کردن زیر بریج ها و کنار روکش ها استفاده میشود.

دهانشویه ها

استفاده از دهانشویه ها به منظور ضد عفونی کردن محیط دهان از اهمیت خاصی بر خور دار است این کار معمولا به دو دلیل انجام میشود

۱. بطور معمول بعد از مراحل مسواک زدن  ونخ دندان  انجام میشود مثلا بوسیله سرم نمکی

۲. بعد از انجام جراحی های دهان و دندان ، لثه وایمپلنت که  معمولا از دهانشویه کلر هگزیدین

استفاده میشودو باعث کاهش میزان باکتریهای دهان وبهبود سریعتر زخم های دهانی میشود.

 

 

Share

دیدگاهی بنویسید

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.